Įžvalgomis dalijasi VGTU stažavęsis profesorius iš JAV Vakarų Kentukio universiteto

Visus metus Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Verslo vadybos fakultete, Verslo technologijų ir verslininkystės katedroje stažavosi profesorius Daniel Jackson iš JAV Vakarų Kentukio universiteto. Stažuotės metu profesorius pristatė naujausius tyrimus Visuotinės kokybės vadybos, Gamybos vadybos ir Tarptautinės prekybos disciplinose. Ypač didelis dėmesys buvo skiriamas naujausioms tendencijoms, susijusioms su verslo logistika, globaliomis verslo tiekimo grandinėmis ir kitais aktualiais gamybos valdymo klausimais. Kalbėjomės su profesoriumi ir prašėme pasidalinti patirtimi ir įžvalgomis iš vizito VGTU.

Kuo įdomi ir inovatyvi yra Jūsų kuruojama Inžinerinių technologijų vadyba?

Inžinerinių technologijų vadyba nukreipta į pramoninės aplinkos, gamybos sistemų valdybą ir skirta studentams, kurie siekia taikomųjų technologinių arba inžinerinių žinių. Šioje programoje didelis dėmesys skiriamas finansams, ekonomikai, marketingui bei kitiems svarbiems vadybiniams dalykams. Iš inžinerinės perspektyvos šioje programoje daug dėmesio skiriama dizaino teorijoms, medžiagų mokslams, statikai ir dinamikai bei skaičiavimams, kurie nėra tipiškai naudojami gamybos operacijose, bet svarbūs inžinerinėse programose. Ką mes gana sėkmingai darome JAV? Mes sujungiame vadybą ir inžineriją per LEAN ir kitas verslo procesų valdymo disciplinas. Kursai apima sistemų dizainą ir operacijas, tiekimo grandinės valdymą, LEAN sistemas ir filosofiją, projektų valdymą, apribojimų teoriją, inovacijas ir technologijas, kokybės kontrolę ir kitus. Mes siekiama suteikti gebėjimų vadybos ir operacijų specialistams, kurie dirba gamybos ir paslaugų pramonėje.

Užsiminėte apie tarpdiscipliniškumą, kuris labai aktualus šiuolaikiniams universitetams ir Jūsų atveju – idealus technikos universitetams?

Taip, visiškai teisingai. Šios programos studentai dažnai turi technologinį išsilavinimą. Pavyzdžiui, jie turi ne tik mechanikos žinių, bet ir vizualų mąstymą. Taip pat šie studentai įsidarbina ne tik gamybos pramonėje, bet ir kitose srityse, kaip sveikatos apsaugos sistemoje, vyriausybėje, kariuomenėje ir mokslo institucijose. Tai dar kartą patvirtina, jog geras procesų išmanymas yra pritaikomas daugelyje sričių.

Kaip Jūs vertinate panašias programas VGTU ir kokią patirtį gavote šioje stažuotėje?

Lietuvoje man buvo gera galimybė praplėsti šios programos elementus ir perteikti žinias Lietuvos studentams. Kadangi Lietuva yra sparčiai auganti šalis, vis daugiau gamybos įmonių investuoja šalyje, auga paslaugų sektorius, todėl aukštojo mokslo institucijos turi užtikrinti specialistų rengimą, kurie reikalingi, kad užtikrintų šioms organizacijoms augimą. Inžinerinių technologijų disciplina yra ideali šiems specialistams ruošti. Mano nuomone, VGTU turi puikų pagrindą formuoti panašaus pobūdžio studijų procesą, kuris apjungia vadybos ir inžinerijos disciplinas. Verslo technologijų ir verslininkystės katedroje esanti Verslo logistikos programa turi labai inovatyvių sprendimų, kurie sujungia inžinerines ir vadybines žinias. Juolab tokio pobūdžio studijos yra itin aktualios šiame globalios gamybos kontekste. Tenka pažymėti, jog pastaruoju metu vykstantys prekybos karai sukuria prielaidas naujų globalių tiekimo grandinių paieškai ir Lietuvos ekspertai gali sėkmingai įsijungti į šiuos procesus ir duoti naudos jūsų šaliai.

Kokie Jūsų pastebėjimai ir palinkėjimai VGTU kolegoms?

Na, pirmiausiai man buvo didelis kultūrinis šokas, kitokia sistema, tačiau man tai davė naujos patirties. Kai įžengiau į auditorijas, viskas buvo pažįstama. Jūsų studentai yra tokie pat kaip JAV: žingeidūs, besidomintys naujausiomis tendencijomis. Manau, kad galėjau perteikti savo žinias, nes mano kuruojama disciplina JAV yra panaši į tai, ką aš radau Verslo technologijų ir verslininkystės katedroje. Verslo logistikos ir Verslo vadybos programos yra labai šiuolaikiškos ir aktualios. Aš linkiu visokeriopos sėkmės studentams ir kolegoms ateityje ir, manau, jog mūsų bendradarbiavimas dar tik prasidėjo.

VGTU inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pin It on Pinterest