Kėdainių LEZ – pirmoji Lietuvoje oro skaidymo dujų gamykla

Ketinimai Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje statyti pirmąją Lietuvoje oro skaidymo dujų gamyklą jau virsta realybe. Gegužės 28 d. įvyko projekto pristatymas visuomenei, o po jo pradėtas komplekso techninis projektas. 1 ha teritorijoje numatoma įrengti administracinį-buitinį pastatą, kompresorinę, rektifikacinę koloną, azoto bei deguonies talpyklas, autocisternų užpildymo stotis ir kitą technologinę įrangą. Administracinio pastato šildymui bus naudojama gamybos metu išsiskirianti šiluma.

Gamyklą adaptuoti Lietuvai patikėta UAB „Baltic Engineers“ sukaupusiai nemažą pramonės objektų kūrimo patirtį. Į deguonies ir azoto gamyklą Kėdainiuose investuoja pramoninių ir medicininių dujų bendrovė „AGA“, o kompleksą statys „Linde Engineering“. Abi šios įmonės yra „Linde“ plc dalimi, kuri yra didžiausia pasaulyje dujų gamybos įmonė veikianti beveik 100 šalių.

„AGA investuoja į dujų gamyklą Lietuvoje matydama augantį dujų poreikį rinkoje, kurį įmonė užtikrins dabartiniams klientams bei naujiems projektams visame Baltijos šalių regione. Kadangi statybos pasiruošimo darbai jau prasidėjo, mes jau greitu laiku galėsime savo klientams pasiūlyti jiems naudingus sprendimus – užtikrinti dujų pristatymo greitį ir tikslumą. Tai puiki žinia visam Baltijos šalių verslo sektoriui“, – sako Baltijos regiono pardavimo ir rinkodaros vadovė Johanna Ylikoski.

Pasak UAB „Baltic Engineers“ vadovo Dariaus Kvedaro Naftos ir dujų sektoriaus kompleksai Lietuvoje sparčiai plečiasi, o jų projektavimas reikalauja specifinių žinių, todėl įmonė džiaugiasi galimybe bendradarbiauti su Linde Group specialistais. „Viena iš mūsų stiprybių yra komandinio darbo su tarptautinėmis kompanijomis patirtis vykdant projektus Lietuvoje ir kitose Baltijos regiono valstybėse“, – teigia D. Kvedaras.

UAB „Baltic Engineers“ dirbdama drauge su Sofregaz SAS jau yra parengusi Druskininkų suskystintų gamtinių dujų (SGD) išdujinimo stotelės įrengimo priešprojektinius siūlymus, o taip pat atlikusi AB „Klaipėdos nafta“ SGD paskirstymo stoties FEED (Front-End Engineering Design). Klaipėdos perskirstymo stotyje iš viso suprojektuota net 10 antžeminių talpyklų kurių bendras tūris sieks 10 000 kubinių metrų. Šiuo metu pusę planuotų talpyklų jau yra įrengta, o naftos bendrovė sėkmingai krauna naują krovinį – SGD.

Naujausias UAB „Baltic Engineers” realizuotas „oil and gas“ tipo kompleksas, tai UAB „Mockavos terminalas” naftos produktų saugykla. Bendra „šviesių naftos produktų“ saugyklos talpa siekia 12 000 kubinių metrų, o skirtingose talpyklose gali būti laikomas dyzelinis kuras, benzinas ir biodyzelinas. Komplekse išspręstas produktų perkrovimas į autocisternas, traukinių privažiavimas europine ir rusiška vėže.

„Šiame projekte lydėjome užsakovą viso proceso metu – atlikome statybos valdymo, techninio ir darbo projekto priežiūros, sprendimų optimizavimo darbus, vykdėme statybos techninę priežiūrą. Skyrėme daug dėmesio rangovų paieškai ir biudžeto kontrolei“, – teigia „Baltic Engineers“ vadovas.

„Baltic Engineers“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pin It on Pinterest